atrakcje BydgoszczW drugim tekście dotyczącym bydgoskich atrakcji turystycznych przedstawimy kolejne sposoby na spędzenie czasu w naszym mieście. W Bydgoszczy jest wiele możliwości wśród których można wymienić m.in. nowy park trampolin.

Park Trampolin Jumpin Place został otwarty w zeszłym tygodniu i szybko zdobył serca bydgoszczan. W starej zajezdni tramwajowej mieszczącej się przy ulicy Zygmunta Augusta 2 powstał największy park trampolin w Bydgoszczy. Na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych znajduje się aż kilkadziesiąt trampolin. Prawdziwą perełką tego miejsca jest największa w Polsce trampolina o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych! Tuż obok jest dół z gąbkami. Imponująca jest ich liczba – ponad 14 tysięcy! Na miejscu znajdują się szatnie i prysznice. Choć jest to nowe miejsce na mapie bydgoskich atrakcji to jest już bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia. Zakup biletów online jest możliwy na Tickeo.pl.

Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy powstało w 2012 i jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób należy zachowywać historyczne obiekty. Swoją siedzibę ma w dwóch budynkach – w zabytkowej hali pomp przy ulicy Gdańskiej oraz w wieży ciśnień na wzgórzu Dąbrowskiego. Na pewno nie będzie przesadzą jeśli napiszemy, że z tego miejsca możemy podziwiać najlepszą panoramę Bydgoszczy. Niezwykle korzystne położenie sprzyja podziwianiu imponujących widoków naszego miasta z nowej perspektywy. Wśród zbiorów muzeum znajdziemy wiele eksponatów związanych z historią wodociągów w naszym mieście i nie tylko. Dla zwiedzających przygotowano również film pokazujący historię Bydgoszczy w oparciu o wodociągi. Do muzeum wodociągów bilet można kupić przez Internet na portalu Tickeo.

Choć golf jest mylnie odbierany w Polsce jako sport elitarny to na całym świecie gra w niego około 200 milionów ludzi. Trudno w takim przypadku mówić, że jest to sport elitarny. W Polsce w ostatnich latach zyskuje na popularności. W naszym regionie funkcjonują pola golfowe w Bydgoszczy, Olszewce koło Nakła i Toruniu. Przed wizytą na jednym z pól warto jest jednak poznać tą dyscyplinę bliżej i spróbować swoich sił na symulatorze. W Bydgoszczy jest taka możliwość w pakiecie „poznaj golfa”. Podczas trzygodzinnego spotkania można zapoznać się z dyscypliną, poznać podstawy przepisów oraz spróbować swoich sił w grze na golfowym symulatorze. Rezerwacji pakietu można dokonać na stronie Tickeo.pl.

Zachęcamy do korzystania z bydgoskich atrakcji turystycznych. Świetna zabawa gwarantowana!