atrakcje BydgoszczPrzygotowaliśmy dla Was poradnik po atrakcjach turystycznych w Bydgoszczy. W sumie opublikujemy 5 artykułów w których przedstawimy atrakcje w Bydgoszczy. Poradnik będzie pomocny dla osób, które przylecą do Bydgoszczy i będą chciały spędzić tutaj trochę czasu.

Atrakcje turystyczne w Bydgoszczy są bardzo zróżnicowane i każdy znajdzie coś dla siebie. W dzisiejszym artykule opisaliśmy dwie atrakcje, które znajdują się w największym parku miejskim Myślęcinku.

Zoo Bydgoszcz jest jedną z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Historia bydgoskiego zoo sięga 1970 roku, gdy podjęto decyzję o budowie Ogrodu Fauny Polskiej. Ostateczne otwarcie nastąpiło 19.07.1978 roku. Obecnie główną specjalizacją myślęcińskiego zoo jest hodowla rodzimych zwierząt. Cały teren zajmuje 14 ha i podczas wizyty będziemy mogli zobaczyć aż 750 zwierząt, które reprezentują 1171 gatunków ssaków, gadów, płazów, bezkręgowców i ptaków. Prawdziwą perełką bydgoskiego ogrodu jest nowoczesnej Akwarium Terrarium w którym znajdziemy liczne ryby i gady. Podczas zwiedzania zoo dzieci mogą bawić się na nowoczesnym placu zabaw, a po długim spacerze możemy zjeść w jednym z barów. Kupując do zoo Bydgoszcz bilety online oszczędzamy 5%!

Na terenie Myślęcinka znajduje się również park rozrywki Bydgoszcz Zaginiony Świat. Jest to świetne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi, ponieważ atrakcji na pewno nie zabraknie na długie godziny. Na początku warto wybrać się na ścieżkę edukacyjną podczas której zobaczymy aż 50 modeli dinozaurów. Robią wrażenie! Po długim spacerze czas na zabawę na licznych karuzelach, basenie z piłkami czy też kolejce górskiej! W najwyższym punkcie kolejka sięga 15 metrów wysokości. Prawdziwą gratką dla zwiedzających jest odwrócony dom. Niby jest w nim wszystko to co powinno być, ale jest jeden problem… wszystko jest do góry nogami! Błędnik w tym miejscu wariuje gwarantując niezapomniane wrażenia. Kupując do park rozrywki Bydgoszcz bilety online również oszczędzacie 5%!

Zachęcamy do spacerów i zabawy w bydgoskim Myślęcinku! 🙂 Park znajduje się na północy Bydgoszczy i można do niego bardzo łatwo dotrzeć komunikacją miejską oraz samochodem. Już niedługo kolejny wpis w którym pokażemy, że atrakcje w Bydgoszczy potrafią zaskoczyć! 🙂