Wobec złej sytuacji Portu Lotniczego Bydgoszcz w kwestii połączenia z europejskim portem przesiadkowym zachęcamy do poparcia petycji w sprawie uruchomienia takiego połączenia. Odzyskanie takiego połączenia jest ważne dla całego regionu.

Link do petycji: http://www.petycje.pl/petycja/10170/apel_o_przywrocenie_polsczenia_lotniczego_bydgoszczy_z_duzym_europejskim_portem_przesiadkowym.html

Pełna treść petycji:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Szanowny Pan Piotr Całbecki

Szanowny Panie Marszałku,

My, mieszkańcy województwa Kujawsko-Pomorskiego z niepokojem obserwujemy sytuację w spółce Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., której większościowym właścicielem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W listopadzie, po zakończeniu trzyletniej współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT nasze jedyne lotnisko w województwie pozostało bez połączenia z dużym portem przesiadkowym. Aktualnie jedyną linią lotniczą, która lata na nasze lotnisko jest irlandzka tania linia lotnicza Ryanair, której wpływ na rozwój regionu i lokalnego biznesu jest nieporównywalnie mniejszy niż linii, która oferowałaby loty do portu przesiadkowego.

Okres zakończenia współpracy z polskim przewoźnikiem był znany od 3 lat i niepokojący jest fakt, że nie udało się zachować ciągłości lotów. Nawet krótka przerwa w oferowaniu lotów negatywnie wpłynie na postrzeganie tego typu połączenia przez potencjalnych pasażerów. Należy poczynić kroki, aby ta przerwa była jak najkrótsza i aby Bydgoszcz powróciła do światowych systemów GDS (Global Distribution System) takich jak Amadeus, dzięki którym będzie można dolecieć do naszego miasta z całego świata.

Brak połączenia do dużego europejskiego portu przesiadkowego negatywnie wpływa na lokalny biznes, utrudnia organizacje w naszym województwie różnych imprez, konferencji oraz utrudnia dostęp do miast na całym świecie dla mieszkańców regionu. Aby nasze województwo i znajdujące się w nim parki przemysłowe były konkurencyjne wobec innych miast, konieczne jest tego typu połączenie. Zwłaszcza wobec słabej sieci drogowej w okolicach Bydgoszczy. Portami lotniczymi, które otworzyłyby nasz region na świat mogłoby być na przykład Monachium, Frankfurt lub Kopenhaga.

Panie Marszałku,

Apelujemy o zdecydowane działania w sprawie jak najszybszego uruchomienia nowego połączenia z Bydgoszczy do dużego portu przesiadkowego.

Apelujemy również do Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego o wsparcie finansowe dla reklamy regionu na pokładzie linii lotniczych. Nowe połączenie jest w gestii wszystkich, którym zależy na rozwoju naszego regionu.

Kliknij, aby poprzeć petycję.

Prosimy o przekazanie petycji rodzinie, znajomym oraz udostępnienie na portalach społecznościowych.