Poseł Łukasz Krupa (Twój Ruch) przesłał na naszego redakcyjnego maila poparcie naszego apelu do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego w sprawie uruchomienia połączenia lotniczego z Bydgoszczy do portu przesiadkowego. W ciągu tygodnia trwania naszej akcji została ona poparta przez 231 mieszkańców naszego regionu na stronie petycje.pl.

Pełna treść listu od Posła Łukasza Krupy:

Poseł Krupa

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy Poseł Łukasz Krupa zajmuje się sprawami lotniska w Bydgoszczy. 30 października na konferencji prasowej zaprezentował wraz ze specjalistą z zakresu prawa lotniczego Mateuszem Czyżewskim przedstawił projekt poprawy sytuacji i wykorzystania lotniska w Bydgoszczy. Co ważne nie było to zwykłe krytykowanie sytuacji bydgoskiego portu lotniczego, a merytoryczna próba znalezienia wyjścia z tej sytuacji. Jako jedno z zagrożeń zostało wymienione utrata połączenia z jedynym portem przesiadkowym w siatce połączeń.

Również Poseł Łukasz Krupa był autorem listu otwartego w którym wskazywał na słabości naszego lotniska. W liście tym czytamy m.in. „Najlepszym przykładem poważnych konsekwencji chaotycznego zarządzania portem jest kilkumiesięczna przerwa w połączeniach Bydgoszcz – Warszawa. Strata takiego połączenia obniża i tak słabą ofertę inwestycyjną regionu i utrudnia działalność biznesową. Odbudowanie zaufania do nowego przewoźnika będzie trwało miesiącami. O tym, że trzyletnia umowa z LOTem wygasa w listopadzie tego roku wiadomo było od początku jej trwania. Wystarczyło odpowiednio wcześniej zainteresować się jej przedłużeniem lub wyłonieniem nowego przewoźnika”

Dziękujemy za poparcie i wsparcie w działaniach mających na celu rozwój Portu Lotniczego Bydgoszcz P. Łukaszowi Krupie oraz zachęcamy kolejnych polityków do zajęcia się sprawą bydgoskiego lotniska, które jest podstawą do rozwoju naszego regionu.

W czasie pierwszego tygodnia informacje o naszej akcji znalazły się na portalach informacyjnych:

Gazeta.pl

Kliknij, aby przeczytać cały artykuł na portalu Gazeta.pl

Enjoy Bydgoszcz:

Kliknij, aby przeczytać artykuł na portalu Enjoy Bydgoszcz.

Poparcie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska:

Poparcie Stowarzyszenia EPBY Spotting Team:

Zachęcamy do poparcia naszego apelu na stronie petycje.pl oraz o jego udostępnienie:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10170