Już od 14 kwietnia będziemy mogli ponownie polecieć do Warszawy. Połączenie na tej trasie ogłosiła dzisiaj polska linia lotnicza eurolot.com. Rejsy będą wykonywane samolotami typu Bombardier Q400. Za lot w jedną stronę zapłacimy od 99 zł.

Połączenie do Warszawy nie jest realizowane od początku grudnia po tym jak Polskie Linie Lotnicze LOT zaprzestały latać na tej trasie po 3 latach lotów. Loty były wykonywane małymi samolotami Saab 340 linii lotniczej SprintAir. Teraz czeka nas duża zmiana na plus, ponieważ połączenie będzie realizowane nowoczesnymi samolotami Bombardier Q400, które mogą zabrać na pokład 78 pasażerów. Oznacza to wzrost tygodniowego oferowania o 540 miejsc (z 396 do 936).

Nowe połączenie Eurolotu to kolejny krok, aby wzmocnić naszą siatkę połączeń krajowych i regionalnych. Cieszymy się ze współpracy i zaufania, jakim obdarzyli nas podróżni z regionu kujawsko-pomorskiego oraz bydgoski port. Wierzę, że pasażerowie docenią dogodny dla nich rozkład lotów oraz szybkie, bezpośrednie połączenie z Warszawą, co ma znaczenie zwłaszcza dla ruchu biznesowego, jak i turystycznego – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA.

Rejsy na trasie Warszawa – Bydgoszcz odbywać się będą codziennie. Tzw. poranny wylot (od poniedziałku do soboty) z Bydgoszczy odbywać się będzie o godz. 5.45, lądowanie w stolicy o godz. 6.35. Następnie, od poniedziałku do niedzieli (bez sobót) samolot będzie wylatywał z Warszawy o godz. 17.30, lądowanie w Bydgoszczy o godz. 18.20. Lot powrotny do stolicy zaplanowano o godz. 18.45 oraz przylot do Warszawy o godz. 19.35. Wieczorem, ostatni rejs na tej trasie (od poniedziałku do niedzieli, bez sobót) będzie odbywać się o godz. 22.50 i lądowanie w porcie bydgoskim o godz. 23.40.

Dzięki zawartej umowie z LOT-em (tzw. umowa interline) pasażerowie, którzy będą korzystać z połączenia Eurolotu na trasie Warszawa-Bydgoszcz, mogą kontynuować podróż z Warszawy rejsami LOT-u, w ramach jednego biletu. Bilety eurolotu są dostępne w GDS TravelPort, co oznacza łatwość ich zakupu u agentów biur podróży.

Bilety można kupować na stronie przewoźnika eurolot.com. Bilety już są dostępne w sprzedaży. Cena za lot w jedną stronę zaczyna się od 99 zł.