Pytania o bagaż pojawiają się zawsze bardzo często, dlatego zebraliśmy wszystkie informacje na temat bagażu w liniach Ryanair w jednym miejscu.

BAGAŻ PODRĘCZNY

Jedną sztukę bagażu podręcznego przewozimy za darmo, z limitem wagowym 10 kg i nie większym, niż 55 cm x 40 cm x 20 cm. Przed wylotem musimy bardzo dokładnie sprawdzić, czy nasz bagaż podręczny spełnia te warunki, gdyż w innym przypadku może nas spotkać bardzo niemiła niespodzianka. Dodatkowy lub przeciążony bagaż podręczny nie będzie akceptowany przy wejściu do samolotu i będzie musiał zostać nadany jako bagaż do luku, za co oczywiście obsługa zażąda od nas opłaty 40 euro. Zdarza się, że bagaż podręczny jest kontrolowany przy bramce, ponieważ jedna sztuka bagażu oznacza, że oprócz plecaka nie możemy mieć nawet zakupów ze sklepów znajdujących się w hali odlotów. Jedynymi przedmiotami, które nie muszą spełniać wyżej wymienionych warunków to niektóre instrumenty muzyczne lub sprzęt sportowy, których przewóz w kabinie jest możliwy po uprzednim wykupieniu takiej opcji podczas rezerwacji biletu na ryanair.com.

BAGAŻ NADAWANY DO LUKU

Ryanair, podobnie jak większość tanich linii lotniczych, pobiera od pasażerów dodatkową opłatę za bagaż nadawany do luku. Ceny poza sezonem: w przypadku torby o wadze nie przekraczającej 15 kg, opłata wynosi 20 euro, do 20 kg – 25 euro. Szczyt sezonu: na lotach w okresach (1.06-21.09 włącznie) i (21.12- 4.01 włącznie): za bagaż 15 kg opłata wynosi 20 euro, za 20 kg – 30 euro. Każdy pasażer może nadać maksymalnie 2 sztuki bagażu, a opłata za nadanie drugiego to wydatek rzędu 40 euro. Za każdy przekroczony kilogram naszego bagażu zapłacimy 20 euro. Ryanair nie wyraża zgody na dzielenie się lub wspólne korzystanie z limitów bagażowych, nawet wśród osób podróżujących na tej samej rezerwacji.

W przypadku niemowląt, limit bagażu rejestrowanego i podręcznego nie obowiązuje. Można jednak przewieźć nieodpłatnie jeden całkowicie składany wózek na jedno dziecko. Inne akcesoria dziecięce, takie jak foteliki samochodowe, krzesełka dziecięce i łóżeczka turystyczne mogą być przewożone dodatkowo i nie podlegają limitom bagażu rejestrowanego, lecz podlegają opłacie 10 euro. Nieodpłatnie możemy również przewozić sprzęt ułatwiający poruszanie się.