Jak informuje portal gazeta.pl Ryanair zapowiedział skasowanie 3 tras z bydgoskiego lotniska. Choć dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo dobrze, to niestety później spłynęła do nas bardzo zła wiadomość. Z Bydgoszczy nie polecimy już do Niemiec, Hiszpanii oraz Szkocji.

Drugi dzień nowego roku rozpoczął się na bydgoskim lotnisku obiecująco. Na płycie numer jeden stały 3 samoloty Ryanaira, na płycie numer dwa samolot węgierskich linii WizzAir, a jeszcze do tego na drodze kołowania Echo postawiony był Dash-8 polskiej linii eurolot.com. Większość z nich była przekierowana z gdańskiego lotniska, gdzie panowała mgła. Niestety dzień ten nie będzie miło wspominany, ponieważ Ryanair zapowiedział skasowanie 3 tras z naszego lotniska – do hiszpańskiej Girony, niemieckiego Weeze oraz szkockiego Prestwick. Informację tę przekazał redaktor Gazety Wyborczej Krzysztof Aładowicz i została ona potwierdzona przez Katarzynę Gaborec z Ryanaira.

Ostatnie loty w podanych kierunkach zostaną wykonane w okolicach końca marca. Wtedy jedynymi regularnymi lotami z Bydgoszczy pozostaną Londyn/Stansted, Dublin oraz Birmingham. Co ciekawe według przetargu na promocję na pokładach linii lotniczych, który 2,5 roku wygrał Ryanair i który obowiązuje jeszcze do zakończenia sezonu letniego, Ryanair musi latać do 4 miast. Możemy się więc spodziewać jednego nowego połączenia.